Muzyczna oprawa wesela to bardzo ważny element całego wydarzenia.

Rodzaj wykonywanych utworów warunkuje także motyw przewodni uroczystości.

Ile jest pomysłów na wesele, tyle samo motywów pozostaje do wyboru w zakresie oprawy muzycznej.

Muzyczna oprawa wesela to bardzo ważny element całego wydarzenia. Zwraca się na to szczególną uwagę ze względu na atmosferę jaką tworzy zespół, który pomaga wprawić gości w dobry nastrój, zachęcić do zabawy i tańca na parkiecie. Innym razem zaś pomaga im wejść w romantyczny nastrój.

W zależności od tego czy na weselu bawią się raczej osoby w starszym wieku czy jest to głównie młodzież, narzeczeni wybierają DJ-a albo zespół. Skąd jednak pewność, że wybór osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną naszego wesela będzie odpowiedni?

Najlepszym sposobem jest tzw. „marketing szeptany” czyli artyści z polecenia. Jeśli u znajomych dany muzyk się sprawdził, wówczas zadowoleni małżonkowie rekomendują jego usługi innym osobom, które planują ślub i wesele. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć wielu nieprzyjemnych rozczarowań związanych z tym elementem organizacyjnym.

Jeśli korzystamy z usług wedding plannera, wówczas to on będzie w posiadaniu listy sprawdzonych zespołów muzycznych i poniekąd cała odpowiedzialność zostanie powierzona jemu.

Przy podejmowaniu decyzji o wyborze wykonawców najlepiej jest kierować się rekomendacjami oraz doświadczeniem usługodawców, a nie ceną. Nie zawsze bowiem idzie ona w parze z jakością wykonania.

Warto zatem powierzyć ten wybór opinii innych. Dobrze jest też poczytać wpisy o danym wykonawcy w Internecie. To obecnie również bardzo cenne źródło wiedzy.

Nie bez znaczenia pozostaje tutaj repertuar. Większość zespołów jest przygotowana na różnorodność w tej kwestii, ale nie możemy także oczekiwać od DJ-a, że będzie czuł się swobodnie miksując muzykę retro – choć coraz częściej możemy na to liczyć.

Rodzaj wykonywanych utworów warunkuje także motyw przewodni uroczystości. Muzyka może być dopasowana do klimatów hiszpańskiego flamenco, eleganckiej oprawy z przewagą klasyki czy zabawy stylizowanej na lata 70-te XX wieku.

W zasadzie tyle ile jest pomysłów na wesele, tyle samo motywów pozostaje do wyboru w zakresie oprawy muzycznej.

Nie zapominajmy również o najmłodszych uczestnikach biesiady, którzy również nierzadko chętnie bawią się na parkiecie. Elastyczni w zakresie repertuaru muzycy stawią czoła każdemu utworowi, który przyjdzie im zagrać. Nie bez kozery również, jeszcze przed zabawą, organizatorzy wesela przekazują zespołowi listę utworów, które chcieliby usłyszeć.

Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest wybrać również inne piosenki, które trafią w gust zarówno bawiących się gości jak i Młodej Pary.

© 2019 It’s Your Day