Środek transportu, którym Para Młoda przemieszcza się z domów do miejsca zaślubin, jak również później na wesele, ma kluczowe znaczenie przy organizacji tego dnia. Przede wszystkim należy ocenić odległość od miejsc docelowych oraz inne czynniki, które są zmienne w zależności od charakteru ceremonii oraz planu dnia.

Dotychczas bezsprzecznie królowały białe limuzyny, które podkreślały wyjątkowość wydarzenia, a jednocześnie stanowiły wygodny transport nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla rodziców i świadków. Ostatnimi czasy jednak odchodzi się od wynajmowania tego typu pojazdów, które ustępują miejsca pojazdom osobowym o wyższej klasie. Są to nierzadko samochody należące do rodziny bądź znajomych przyszłych małżonków.

Młode Pary wybierają niestandardowe środki transportu.

Coraz rzadziej na pierwszym miejscu stawiany jest chwilowy przepych i przesadna ekstrawagancja tylko po to, aby uwiecznić na pamiątkowym filmie ekskluzywny pojazd wiozący nas do ślubu. Jakkolwiek, nadal modne są nietuzinkowe rozwiązania typu: bryczka, motocykl czy inny pojazd w stylu retro. Wszystko zależy od pomysłu Młodej Pary, a jeśli korzystają oni z pomocy profesjonalnego wedding plannera, on również może podpowiedzieć dostępne rozwiązania bazując na swoim doświadczeniu zawodowym.

Firmy, które oferują pojazdy ślubne prześcigają się w ofertach, chcąc jednocześnie być najbardziej konkurencyjnymi na rynku w zakresie stawek. Dlatego też niektórzy określają stawki dobowe, a inni godzinowe wypożyczenia takiego pojazdu. Nie jest to jednak znaczny wydatek w odniesieniu do innych, które ponosimy organizując ślub i wesele.

Samochody, bryczki i motocykle to najczęstszy wybór na transport do ślubu.

W ostatnich latach, przyszli nowożeńcy zaczęli cenić sobie minimalizm. Do delikatnych i skromnych ozdób w odcieniach bieli, dobierają elementy odpowiadające oprawie wydarzenia. Białe limuzyny zatem odchodzą nieco w niebyt, jednak nie oznacza to, że takich ofert trudno szukać. Modne stały się wszelkiego rodzaju bryczki i dorożki, jednak na takie rozwiązanie nie zdecydują się pary, którym na sercu leży dobro koni zaprzęgniętych w takie właśnie pojazdy.

Bardzo popularne są pojazdy w stylu retro. W całym kraju jest kilka firm, które oferują wypożyczenie samochodu stylizowanego na lata 30-te i 40-te XX wieku. Chętnie korzysta się także z dobrodziejstw motoryzacyjnych epoki PRL i tutaj mamy do wyboru Syrenki, Trabanty, Garbusy, Warszawy, a nawet Wołgi. Wszystko zatem zależy od inwencji i upodobań. Nierzadko Pary Młode sięgają po auta związane z konkretnym filmem czy serialem. Pod tym kątem przoduje żółta taksówka z numerem bocznym 1313 z popularnego serialu „Zmiennicy”.

Przy organizowaniu ślubu warto zdecydować o środku transportu możliwie jak najprędzej.

Kreatywność narzeczonych niekiedy nie zna granic. W grę mogą wchodzić również autobusy i czołgi, jednak są to już dość mocno urozmaicone pomysły, które realizuje się zdecydowanie rzadziej.

Nasi konsultanci ślubni są do Państwa dyspozycji również i w tej kwestii. Organizujemy śluby oraz przyjęcia weselne na terenie Wrocławia oraz całego województwa dolnośląskiego. Sprawiamy, że ten wyjątkowy dzień pozostaje w pamięci Nowożeńców oraz ich gości. Nasi profesjonaliści dopilnują każdego szczegółu, fachowo doradzą i wynegocjują najbardziej korzystne ceny, także w zakresie wyboru ślubnego środka transportu.

© 2019 It’s Your Day