Podczas biesiad w dużych obiektach bądź weselach plenerowych orientacja gości ulega rozproszeniu. Dlatego już od pewnego czasu obecny jest trend ustawiania, z reguły kredowych, tablic. Pełnią one funkcje swojego rodzaju drogowskazów, które kierują gości do stołów, toalet i innych miejsc, z których będą korzystać w ciągu całej nocy. Jedni uważają umieszczanie tablic za czynnik całkowicie zbędny, jednak coraz więcej przyszłych Par Młodych decyduje się na właśnie taki rodzaj komunikowania się z gośćmi. Zalet dla tego typu rozwiązania jest wiele i zdaje się, że nie ma ono żadnych wad. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy wykorzystać tablice na naszym weselu.

Tablice informujące weselnych gości o danych punktach w obiekcie są coraz bardziej popularnym elementem organizacyjnym

Tablice informacyjne oprócz praktycznej wskazówki, stanowią również pewną formę zabawy dekoracją, a jeśli są stworzone z pomysłem, mogą nawet tworzyć klimat całego wesela. Przy modnym ostatnio rustykalnym wystroju sali, doskonale sprawdzają się tablice drewniane. Natomiast dla eleganckiego kontrastu to napisy umieszczone w białych ramkach, bądź przyklejone na lustro w wyrazistej ozdobnej ramie są idealnym rozwiązaniem. Warto jednocześnie podkreślić, że najchętniej organizatorzy wesela wybierają tablice kredowe. Przy ich ozdabianiu inwencja twórcza może nie mieć końca, a co najważniejsze, zawsze można treść zmazać i wpisać nową.

Tego typu forma „porozumiewania się” z gośćmi weselnymi oszczędza czas i fatygę, ponieważ nie trzeba każdemu z osobna tłumaczyć dokąd ma się udać, aby trafić do swojego stolika lub za tzw. potrzebą. Wszystkie informacje są na tablicach.

Goście docenią umieszczenie tablic informacyjnych przez organizatorów biesiady.

Najważniejsze, aby tabliczki zawierały możliwie najwięcej przydatnych danych np. rodzaje poczęstunku na słodkim stole, kierunek w stronę toalet, sali jadalnej i tanecznej bądź zaplanowane menu na ten dzień. Jeżeli stoły są ponumerowane, tablice mogą również wskazywać właściwy kierunek do nich. Niekiedy może to zaoszczędzić dużego zamieszania w kwestii prawidłowego ulokowania gości. Często sen z powiek narzeczonym spędza kwestia rozmieszczenia znajomych i członków rodziny. Tablice nie tylko wskazują kierunek zdezorientowanym w pierwszej chwili biesiadnikom, ale również wprowadzają względny porządek.

Organizując wesela na terenie Wrocławia i okolic, niejednokrotnie przekonaliśmy się, że tablice informacyjne, które również pełnią funkcje ozdobną są bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem na każdym weselu. Z doświadczenia wiemy, że wprowadzanie na imprezach ładu i porządku z reguły tylko pomaga, a nie szkodzi.

Jednocześnie goście na pewno docenią Wasz trud i zaangażowanie w ich dobre samopoczucie na weselu. Najbardziej nietypowe i sympatyczne pomysły zapadną na długo w pamięć wszystkim uczestnikom zabawy.

© 2019 It’s Your Day