Narzeczeni decydują się często na bardziej wyszukane formy zaproszeń z kompozycją drewna czy pleksi.

Odstępuje się od krzykliwych kolorów na zaproszeniach zastępując je stonowanymi barwami i pastelowym deseniem.

 

Zaproszenia ślubne mają pełnić funkcję informacyjną.

Zaproszenia ślubne to jeden z niewielu elementów organizacyjnych, który skutecznie oparł się nowoczesnym zamiennikom. Przyszli nowożeńcy w dalszym ciągu pozostają przy najbardziej popularnej formie wręczania zaproszonym gościom blankietów zaprojektowanych specjalnie na okoliczność zaślubin i wesela.

Najczęściej są to papierowe kartoniki z wybranym motywem przewodnim. Niekiedy również narzeczeni decydują się na bardziej wyszukane formy z kompozycją drewna czy pleksi. Bardzo wiele wzorów stylizowanych jest na motyw retro z eleganckimi ramkami bądź pozłacanymi krawędziami.

Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj papieru. Najbardziej popularny jest papier czerpany. Nadaje on nie tylko estetycznego wyglądu całej kompozycji zaproszenia, ale również czyni je mniej podatnym na zagniecenia czy inne ubytki.

Odstępuje się także od krzykliwych kolorów zastępując je stonowanymi barwami i pastelowym deseniem.

Zaproszenia ślubne mają pełnić funkcję informacyjną, dlatego też ważniejsze od ozdób i wymyślnych szablonów jest pozostawienie miejsca na treść i, co najważniejsze, wyraźnie zakreślony termin potwierdzenia obecności.

Organizacja zarówno ślubu jak i wesela to dość duża inwestycja, dlatego ważne jest przygotowanie się na wszystkie koszty, do których należy również ilość osób uczestniczących w biesiadzie. Dlatego zaproszenia należy wysłać co najmniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu.

Jeśli korzystamy z pomocy profesjonalnego wedding plannera, wówczas powinien on pilnować zarówno terminu wysłania zaproszeń jak i prowadzić ewidencję gości, którzy potwierdzili swoje przybycie.

W zasadzie najważniejszą kwestią, którą rozstrzygają narzeczeni wraz ze swoimi rodzicami jest wytypowanie osób, do których udamy się z zaproszeniem osobiście. Ten element organizacyjny należy bowiem wyłącznie do przyszłych małżonków. Do dalszej rodziny i znajomych, można wysłać blankiety drogą pocztową. Jest to równie miły gest.

Wysyłając zaproszenie w kopercie, pamiętajmy o tym, aby po jej otworzeniu widoczny był front blankietu.

Niedopuszczalne jest również przekazanie zabrudzonej bądź uszkodzonej karty. Należy zwrócić na to szczególną uwagę i starannie zabezpieczyć przesyłkę, jeśli nadajemy ją pocztą tradycyjną.

© 2019 It’s Your Day