Kobieca sylwetka może mieć kształt sklasyfikowany w co najmniej pięciu podstawowych typach. Każdy z nich w konkretny sposób narzuca projekt sukni ślubnej, w której Panna Młoda będzie czuła się swobodnie i pewnie. Niekiedy nieprawidłowo dobrany fason, może zniweczyć końcowy efekt. Nie warto zatem tego ignorować. Nie bez znaczenia pozostaje właściwy dobór strojów ślubnych, dopasowany do danej figury. Jest to szczególnie ważne, kiedy dobieramy suknię, w której Panna Młoda ma wyglądać po prostu pięknie! Na jakiekolwiek mankamenty nie może być tutaj miejsca.

Spośród podstawowych typów kobiecej sylwetki wyróżniamy m.in.:

  • gruszkę, w której musimy zasłonić pełniejsze biodra i uda, ale możemy z kolei wyeksponować smukłe ramiona,
  • klepsydra, gdzie eksponujemy szczuplejszą talię i dobieramy fason sukni do pełniejszych ramion i bioder,
  • jabłko, czyli pełniejsza talia i rozbudowane ramiona, które warto nieco przysłonić koronkowymi akcentami,
  • kielich, w którym to przypadku musimy nieco zamaskować obudowane ramiona i uwydatnić szczupłe biodra,
  • kolumna, charakteryzująca się typowo dziewczęcą sylwetką bez uwydatnionych ramion, bioder czy biustu.

Każdy z tych rodzajów figury, wymaga indywidualnego doboru sukni. Znaczenie ma tutaj wysokość stanu, kształt i głębokość dekoltu oraz dobór gorsetu z możliwością zakrycia bądź odsłonięcia ramion. Wszelkie elementy zasłaniające lub korygujące zależą od ogólnego fasonu sukni i ogólnej koncepcji modelu.

Organizując ceremonie na terenie Wrocławia oraz całego województwa dolnośląskiego, nasi konsultanci ślubni wiedzą jak ważny jest właściwy dobór sukni oraz dokomponowanie do niej wszystkich innych szczegółów. Służymy nie tylko profesjonalnym wsparciem w zakresie doradztwa, ale przede wszystkim bezpośrednią pomocą w doborze i zakupie zarówno sukni, jak i garnituru. Kompleksowo organizujemy śluby i wesela. Dzięki nam, Młoda Para ma gwarancję, że ten wyjątkowy dzień będzie perfekcyjny pod każdym względem.

To właśnie detale składają się na końcowy efekt i powodzenie wszystkich zabiegów logistycznych. Właściwy dobór sukni ślubnej do figury Panny Młodej stanowi nieodzowny element wszelkich kompozycji. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystanie z profesjonalnego wsparcia ekspertów!

© 2019 It’s Your Day